Američanka Brandon Bays se sama dokázala uzdravit z vážné nemoci. Teď radí ostatním: „Cestu vám ukáže vlastní duše!“
Američanka Brandon Bays má za sebou neuvěřitelný životní příběh. Díky svému odhodlání i přístupu k životu se jí podařilo vlastními silami porazit rakovinu dělohy. O svém uzdravení a cestě k němu napsala knihu Cesta (The Journey), která je dodnes inspirací pro miliony lidí po celém světě i Česku.
Brandon Bays pracovala jako terapeutka, homeopatka a výživová poradkyně ve zdravotnickém centru v New Yorku. Správnému životnímu stylu se naplno věnovala i sama – zdravě jedla, samozřejmě nekouřila, hýbala se, bydlela na krásném místě, milovala svou rodinu. Když se jí najednou během několika měsíců začalo zvětšovat břicho, nechtěla si přiznat, že právě ji by mohlo něco nepříjemného potkat.
Nakonec však přece jen navštívila lékařku, která jí sdělila šokující zprávu: „Máte nádor v děloze!“ a striktně doporučila operaci. S tím však Brandon nesouhlasila. Tolik let se intenzivně věnovala alternativní léčbě, pomáhala druhým, tak proč ne sobě?
Jak sama říká, v prvním okamžiku byla v šoku. Při cestě z ordinace jí bušilo srdce, hlavou se jí honily miliony neuspořádaných myšlenek. Najednou ale uviděla strom obsypaný květy. „Zastavila se jsem se, zhluboka se nadechla, a vnímala jen tu krásu a vůni. Najednou jsem pocítila velký vděk a pokoj,“ líčí žena, která je už víc než 30 let zdravá.
V tom okamžiku totiž pochopila, že nádor ji má něčemu naučit. Přeci jen se už dlouhou dobu věnovala různým terapiím, zajímala se o medicínu, ale i hlubší filosofická učení, možnosti léčby jinak než pomocí klasické medicíny. Brandon si uvědomovala, že žádná zaručená cesta, jak léčit rakovinu neexistuje, a proto si musí najít cestu vlastní.
Rozhodla se, že nejdůležitějším bodem bude přijít na důvod, proč vůbec onemocněla. Proč právě ona? Situaci navíc zkomplikovalo krvácení, které bylo nutné okamžitě zastavit. Právě zastavení krvácení bylo podmínkou lékařky, aby Brandon získala její důvěru a šanci na samoléčbu. Pomocí homeopatie a neurolingvistického programování se jí to opravdu během pouhého dne a půl podařilo.
Aby bylo její tělo na proces uzdravování připravené, upravila Brandon svůj už tak velmi zdravý jídelníček – začala jíst pouze syrovou stravu, pít čerstvé zeleninové šťávy, později přidala potravinové enzymy, minerály a bylinky. Chodila také na masáže a výplachy střev.
Právě masérka Surja jí navrhla, aby se vnitřním zrakem podívala do svého nitra. Hledala blok, který mohl nádor způsobit. Objevila starou, hluboko zasunutou vzpomínku z dětství, o které si sama myslela, že je dávnou minulostí. Její matka ji brutálně bila. Odpuštění bylo jedinou cestou k uzdravení.
Čtyři týdny se Brandon pečlivě stravovala podle své diety, chodila na akupresuru, meditovala a podnikla ještě několik emocionálních cest do svého nitra. Po této době se nádor podstatně zmenšil. Lékařka stále trvala na operaci, Brandon se však rozhodla pokračovat ve vlastní cestě k uzdravení. Na kontrolním vyšetření po dalších dvou týdnech lékaři zjistili, že nádor úplně zmizel. Podle provedených testů byla Brandon naprosto zdravá!
Život se s Brandon nemazlil ani dál – po uzdravení jí shořel dům a opustil ji manžel. Ani to ji ale nezlomilo a Brandon je dnes podruhé šťastně vdaná za Kevina Billeta. O svém uzdravení napsala knihu, která se stala světovým bestsellerem. Její název Cesta (v originále The Journey) dal jméno i terapeutické metodě, která má po celém světě miliony následovatelů.
V současné době má Brandon Bays na kontě čtyři knihy.. Často v nich popisuje, že našim největším problémem, který vede k bloku a tedy i nemocem, je odmítání emocí. Často se pak dostaneme do situace, kdy se cítíme unavení, vyhořelí nebo bez motivace. Pomůže vyčistit staré buněčné vzpomínky i emocionální zátěže – tedy bloky, které brání v prožívání života naplno, a zároveň mohou způsobovat různá onemocnění.
Řada výzkumů potvrzuje, že až 85 % všech onemocnění má emocionální původ. Silná emoce má za následek „explozi“, která v těle vyvolá biochemický proces. Pokud emoci potlačíme, dojde k zablokování buněčných receptorů a komunikace mezi buňkami se naruší. Vznikne blok, který se lety nabaluje, až propukne v bolest, v závažné onemocnění nebo psychické problémy.
Uzdravující proces metody Brandon Bays se skládá z Emoční a Fyzické cesty. Při Emoční cestě identifikujeme projev nejsilnější emoce. Postupně procházíme do stále hlubších vrstev, až narazíme na Zdroj. Tím označujeme nejhlubší místo našeho vědomí, naší duše. Tady můžeme osvobodit emoci, vzpomínku, která je v nás zakořeněná.
Běžná psychologie se snaží pochopit a léčit jen svrchní vrstvu, závoj, pod kterým se ukrývají opravdové emoce. Během Emoční cesty se naopak zjišťuje, kvůli čemu závoj vznikl a jak se zbavíme toho, co ukrývá.
Při Fyzické cestě jdeme cíleně ke konkrétnímu místu v našem těle – buněčné paměti. Naše tělo oplývá vnitřní inteligencí, díky které jsme schopni se sami vyléčit. Pomocí Cesty vytáhneme zapomenuté nebo potlačené zážitky na povrch, naučíme se pochopit i negativní vzpomínky a odpustit. Důležitou součástí tohoto procesu je pochopení, proč a jak se věci v našem životě dějí.
Také v ČR působí cca 25 akreditovaných terapeutů, kteří prošli kompletním terapeutickým výcvikem a absolvovali závěrečnými pracemi. Pro zajímavost: výcvik zahrnuje kromě osvojení dalších technik, které nejsou zmíněny v knize. Brandon Bays své zastánce a příznivce potěší v březnu 2016, kdy v Praze povede třídenní kurz Intenzivní cesta a Pokročilé nástroje.
Zdroj: Žena.cz
Praha – Autorka knih a terapeutka Brandon Bays, která v příštím roce navštíví Prahu, je žena s neuvěřitelným životním příběhem. Díky svému odhodlání i přístupu k životu se jí podařilo vlastními silami porazit počátkem 90. let rakovinu dělohy. O svém uzdravení a cestě k němu napsala Brandon Bays knihu Cesta (The Journey), která je i v současnosti inspirací pro miliony lidí po celém světě, […]
Přečíst článekTo, co nás v životě nejvíc omezuje, jsou nezpracované emoce. Jakmile něco emočně nezpracujeme, vyvolá to v tělě chemickou reakci, která se po čase projeví buď v podobě různých emočních nerovnováh, strachů či nemocí. Zobrazit celý článek v PDF
Přečíst článek